مطالب آموزشی

آموزش ایجاد فرم ثبت نام در جوملا 3

ارسال شده در آموزش ها

قدم اول ایجاد فرم ثبت نام در جوملا

بعد از ورود به پنل کاربری از منوی بالایی تب “منوها” را انتخاب کرده و منویی که می خواهید “فرم ثبت نام” را به عنوان یک صفحه به آن اضافه کنید (به احتمال زیاد Main Menu) انتخاب کنید.پیشنهاد می کنیم اگر با نحوه کار کردن با منوها آشنایی ندارید، حتما مطلب آموزش ساخت و مدیریت منو در جوملا را مطالعه بفرمایید.به دلیل طولانی بودن این آموزش از ذکر آن در این بخش برای جلوگری از خارج شدن از بحث اصلی خودداری می کنیم.
زمان ایجاد یک منو جدید، در قسمت انتخاب، نوع آیتم منو را از قسمت کاربران بر روی “فرم عضویت” گذاشته و ذخیره و بستن را انتخاب کنید.

قدم بعدی ایجاد فرم ثبت نام در جوملا

در حالت پیشفرض امکان ثبت نام کاربر جدید در وب سایت غیرفعال است.برای فعالسازی آن و ایجاد فرم ثبت نام در جوملا از منوی بالایی پنل کاربری تب “کاربران” و سپس “مدیریت” را انتخاب کرده و در صفحه باز شده “انتخاب ها” (تنظیمات) را از گوشه بالا سمت چپ برگزینید.


در این صفحه در تب “کامپوننت” ، فیلد “اجازه ثبت نام کاربر جدید” را بر روی “بلی” قرار دهید.سایر قسمت های تنظیمات نیز مشخص هستند، اما اگر در مورد نحوه قرار دادن آن ها تردید دارید، مطلب آموزش مدیریت کاربران در جوملا و قسمت انتخاب ها در آن را مطالعه بفرمایید.(لینک این آموزش در انتهای مطلب وجود دارد)
ذخیره و بستن را برای ایجاد فرم ثبت نام در جوملا انتخاب کنید.

با انجام اینکار عناوین اصلی و ابتدایی هر فرم ثبت نام شامل نام، ایمیل و پسورد در صفحه “عضویت” نمایش داده خواهد شد، مانند شکل زیر


قدم سوم ایجاد فرم ثبت نام در جوملا

این ها شامل اطلاعات پایه ای در ایجاد فرم ثبت نام در جوملا بودند، حال برای افزودن فیلدهای بیشتر به این فرم باید از منوی بالایی پنل “افزونه ها” و سپس “پلاگین ها” را انتخاب کرده و در ادامه پلاگین “کاربر-مشخصات” را انتخاب کنید.

بعد از ورود به پلاگین ابتدا از قسمت بالا سمت چپ آن را فعال کنید.در اینجا می بایستی تمامی فیلدهایی که می خواهید در “فرم عضویت” نمایش داده شوند را انتخاب کنید.توجه داشته باشید برای صرفا نمایش فیلد آن ها در فرم، آن ها را بر روی “اختیاری” و برای اجباری کردن پر شدن آن ها “مورد نیاز” را انتخاب کنید.سایر مواردی که نمی خواهید در ایجاد فرم ثبت نام در جوملا نمایش داده شوند را بر روی “غیرفعال” قرار دهید.

 

قرار دادن فیلد موافقت با قوانین در ایجاد فرم ثبت نام در جوملا

در اکثر فرم های ثبت نام همواره دیده اید که قسمتی با عنوان “شرایط و قوانین” وجود دارد که کاربر باید بعد از مطالعه قوانین وب سایت شما با آن ها موافقت کرده و این موافقت را با زدن یک تیک نشان دهد.
داخل پلاگین عنوان آن را بر روی “مورد نیاز” قرار داده و در ادامه مطلب مرتبط با آن را از فیلد پایینی انتخاب کنید.

آموزش انتقال ایمیل سایت یا هاست سی پنل

ارسال شده در آموزش ها

آموزش تصویری برگشت دادن ایمیل  وب سایت یا هاست سی پنل به یاهو یا جی میل

ابتدا وارد سی پنل شده و از قسمت Mail  بر روی گزینه Forwarders   کلیک می کنیم .


سپس در صفحه باز شده ، بر روی گزینه Add Forwarder  کلیک می کنیم .

بعد از آن ،  در قسمت ADDRESS TO FORWARD   نام ایمیل سایت یا همان ایملی که قبلا در هاست درست کرده اید وارد می کنید .


و در قسمت FORWARD TO EMAIL ADDRESS ، ایمیل یاهو یا جیمیل و یا ایمیلی که می خواهید ایمیلهای هاست ( سایت ) به آن ارسال شود وارد می کنید .


و در نهایت بر روی گزینه Add Forwarder   کلیک می کنیم .

آموزش ساختن پسورد قوی و مطمئن

ارسال شده در آموزش ها

چگونه یک پسورد مطمئن و قوی برای امنیت درست کنیم ؟

نحوه پسورد گذاری  ایمن Strong Password


هنگامی که می خواهید پسوردی را برای خود انتخاب کنید حتما سعی کنید که موارد زیر را رعایت نمایید تا از دسترسی راحت هکرها به کلمه عبور خودتان جلوگیری نمایید .

1)    نوع انتخاب کاراکترها
2)    تعداد کاراکترها
3)    روانشناسی پسورد

درباره چگونگی انتخاب یک پسورد مطمئن و مناسب می توان گفت: با داشتن یک پسورد خوب و مطمئن می توانید احتمال هک شدن (لو رفتن پسورد) سایت ، ای میل یا آیدی خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

لازم به ذکر است همیشه برای انتخاب پسورد خود دو چیز را در نظر داشته باشید؛ اول این که هیچ وقت پسورد خود را ساده انتخاب نکنید، زیرا داشتن پسورد ساده کار هکر را راحت تر کرده و خیلی ساده می تواند پسورد آی دی شما را هک کند، مثلا انتخاب پسورد ۱۲۳۴۵۶هیچ وقت نمی تواند پسوردی مناسب و خوبی برای شما باشد.

دوم اینکه هیچ گاه مشخصات فردی را برای پسورد خود انتخاب نکنید، زیرا اگر کسی مشخصات شما را داشته باشد می تواند به آیدی شما نیز دسترسی داشته باشد، مثلا نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، نام همسر، شماره تلفن، تاریخ تولد و… نمی تواند پسورد مناسبی باشد.

توجه به این نکته نیز شایان ذکر است که همیشه سعی کنید از ترکیب اعداد و حروف برای پسورد خود انتخاب کنید، استفاده از Space(فاصله) و Shift+123… (@#$%^&*) تا حد زیادی از لو رفتن پسورد جلوگیری می کند.

سعی کنید پسورد خود را بین دوتگ <##> قرار دهید (یک پنجره پی ام باز کنید این نوشته را بفرستید <#4415yhk#> ، بعد آن را سند کنید ولی مشاهده می کنید که نوشته ای برای طرف مقابل فرستاده نمی شود .


هم چنین استفاده از Alt مثلا استفاده ترکیبی کلیدهای Alt+0140 یا Alt+0256 و… برای داشتن یک پسورد مطمئن و مناسب قابل توجه است.

حتما از پسوردهای ترکیبی استفاده کنید . پسوردی که قابل حفظ کردن باشد ، نمی تواند هیچگونه تضمینی به شما بدهد .

تعدا کاراکتر ها حداقل باید 8 عدد باشد به صورت استاندارد ، البته اکیدا توصیه می کنیم که حداقل از 15 کاراکتر استفاده کنید.

چند نمونه پسورد مناسب  و مطمئن :


tEKsH%n;uaz'd"+f56PR$2Vx2g?-m3;F


L{Y*F>|:1Cw;wkX&,|/c+O@J4(n;|{B%D


m^icAwEq%?7[1N}aQHtp#L0S4_865,W|s


Ms0^13#9zjU0!X@UW+LshJlll1&Rn-aV


u)y@a!wJ^x ♪Q&3s:(q*A.E-b=P#B6+X_ ☻Z