سفارشی سازی صفحه ورود ادمین جوملا 4

ادمین جوملا 4

معرفی

امروز می‌خواهیم مراحلی را برای سفارشی‌سازی صفحه ورود ادمین جوملا 4 به شما نشان دهیم. پس مرحله به مرحله شروع به سفارشی کردن صفحه ورود به سیستم مدیریت در جوملا 4 می کنیم

تغییر رنگ پس زمینه، لوگو و نام تجاری صفحه ورود ادمین

اگر می‌خواهید رنگ پس‌زمینه بک‌اند و همچنین صفحه ورود به سیستم مدیریت را تغییر دهید، به سادگی به مسیر System -> Administrator Template Styles بروید .

 ادمین جوملا 4

حالا  برای ویرایش آن فقط باید قالب پیش‌فرض با نام Atum را باز کنید.همانند تصویر زیر:

 ادمین جوملا 4

تغییر رنگ ها

در تب تنظیمات رنگ ، می توانید آزادانه رنگ مورد نظر خود انتخاب کنید. علاوه بر این، می‌توانید رنگ پس‌زمینه، متن ،رنگ لینک ها و رنگ های دیگر را نیز در این بخش تنظیم کنید. 

  تغییر رنگ در ادمین جوملا 4

تغییر لوگوها

بیایید به تب تنظیمات تصویر برویم تا لوگوی ورود و نام تجاری را نیز تغییر دهیم. برای افزودن تصویر لوگوی ورود به ادمین جوملا 4 سیستم، کافیست روی دکمه انتخاب در قسمت تصویر کلیک کنید . پس از آن، به سادگی تصویر لوگوی مورد نظر خود را آپلود کنید یا از یک تصویر موجود که قبلا آپلود کرده اید استفاده کنید. فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تمام تنظیمات شما ذخیره شود.

  تغییر لوگو در ادمین جوملا 4

بعد از این تغییر اگر  نگاهی به صفحه ورود ادمین جوملا 4 بیندازید. رنگ پس زمینه و همچنین تصویر لوگو قبلی تغییر کرده است و با رنگ و لوگو جدید نمایش داده خواهد شد. به همین شکل می توانید تصویر برند را نیز تغییر دهید و می توانید تصویر برند خود را اضافه کنید. خواهید دید که تصویر برند رابط مدیریت شما تغییر کرده است.

 ادمین جوملا 4 

سفارشی کردن متن "ورود ادمین جوملا 4"

اگر به دنبال راهی برای ویرایش متن "ورود ادمین جوملا 4" هستید که در سمت چپ صفحه نمایش داده می شود، چند مرحله ساده زیر را دقیقا دنبال کنید.

اول از همه، شما نیاز دارید به مسیر  System -> Language Overrides  بروید. 

 تغییر متن در ادمین جوملا 4

پس از آن، گزینه English (United Kingdom) – Administrator را در کادر Select Language & Client انتخاب کنید . سپس، دکمه New را فشار دهید.

 ادمین جوملا 4

در قسمت جستجو متنی را که می خواهید تغییر کند را وارد کنید بعد از جستجو روی نتیجه کلیک کنید و در مرحله بعد، می‌توانید متن «ورود ادمین جوملا 4 » را به متنی که می‌خواهید  تغییر دهید فقط در کادر Text  متن را تغییر دهید. در نهایت، به یاد داشته باشید که با کلیک بر روی دکمه Save & Close در بالای صفحه ، تمام تنظیمات خود را ذخیره کنید.

ادمین جوملا 4

حالا می توانید نتیجه را در صفحه ورود به ادمین جوملا 4 بررسی کنید.

 ادمین جوملا 4

 افزودن متن دلخواه شما

اگر بخواهید در تصویر بالا متن و لینک های سمت چپ و پایین را نیز تغییر دهید امکان پذیر است . برای این کار از روش زیر استفاده کنید. 

ابتدا، با رفتن به Content -> Administrator Modules شروع می کنیم. پس از آن کلمه " Login " را در نوار جستجو وارد کنید تا آن را پیدا کرده و فقط آن را از حالت انتشار خارج کنید.

 افزودن متن دلخواه به ادمین جوملا 4

اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ماژول سفارشی جدید ایجاد کنید. بنابراین، به مسیر  Content -> Administrator Modules -> New بروید و ماژولی را ایجاد کنید، عنوان آن را مخفی کنید و موقعیت انتشار را Sidebar انتخاب کنید و متن دلخواه خود را در آنجا وارد کنید و سپس ذخیره کنید. خواهید دید متن تغییر کرده و متن دلخواه شما نمایش داده خواهد شد. 

  

جمع بندی

 امیدواریم آموش  امروز  برای شما مفید باشد. با این آموزش شما می توانید به طور کامل و دلخواه صفحه ورود ادمین جوملا 4  را بدون هیچ مشکلی سفارشی کنید. با این کار برای مشتریان خود وب سایتی کاملا شخصی شده طراحی خواهید کرد. این آموزش ترجمه ای از آموزش سایت LT می باشد که متن اصلی را میتوانید از این لینک بخوانید. اگر از این آموزش خوشتان آمده حتما از آموزش های دیگر ما در سایت را ببینید، حتما به شما در بهبود طراحی سایت کمک خواهند کرد. می توانید از منو آموزش ها در سایت به آنها دسترسی داشته باشید.