معرفی و بررسی کامپوننت ویجت کیت Widgetkit

ویجت کیت widgetkit

ویجت کیت یک افزونهٔ جامع برای جلوه های گرافیکی است. در ویجت کیت از گالری تصویر گرفته تا اسلاید شو‌های گوناگون، ایجاد دیوارِ تصاویر، اسپوت لایت، لایت باکس، اجرایِ فایل‌های صوتی و تصویری، ایجاد جلوهٔ محبوبِ آکاردئون، انتشار محتوا در میان سربرگ ، نمایشِ نقشه‌های گوگل و ده ها امکان محنحصر به فرد دیگر گنجانده شده است. تمامی این امکانات باعث شده استفاده از این افزونه را اجتناب ناپذیر شود و به جرات می‌ توان گفت، هیچ ابزاری کامل تر از ویجت کیت ( Widgetkit ) برای جلوه‌های گرافیکی و کار با تصاویر در جوملا وجود ندارد.

ویجت کیت جعبه ابزار جوملاست و شما میتوانید با اون نمایش های زیبایی در سایت خود ایجاد کنید. زمانی که هنوز صفحه سازها در جوملا فراگیر نشده بودند ویجت کیت با امکاناتش نقش یک صفحه ساز را بازی می کرد. سایت یوتم با این ابزار کمک زیادی به جامعه جوملا کرد. هنوز هم با وجود ایجاد افزونه ها و کامپوننت های متنوع و جدید ویجت کیت در سایت های جوملایی نقشی اساسی را بازی می کند.

یکی از اصلی ترین قابلیت های ویجت کیت که باعث شده اینقدر در بین طراحان سایت جوملایی محبوب شود امکان گرفتن محتوا از منابع مختلف است. شما در این کامپوننت میتوانید از مطالب داخلی جوملا ، پوشه تصاویر ، ادرس اکانت اینستاگرام ، آدرس اکانت توییتر تصاویر و مطالب را وارد کرده و آنها را با تنظیماتی که در داخل هر ویجت قرار دارد تغییر داده و در سایت منتشر کرد.امکان فراخوانی به صورت ماژول باعث افزایش راحتی کار با این کامپوننت شده و می توان در هر موقعیت قالب یا داخل هر مطلب دلخواه یک ویجت را قرار داده و منتشر کرد.

در قالب ها و بسته های نصبی معرفی شده توسط ما از این کامپوننت ویجت کیت استفاده شده است تا زیبایی و نمایش کاربر پسندی با کمک آن به سایت ها افزوده شود. می شود گفت با کمک این افزونه هر قالب ساده ای را می شود تزیین کرد و سایتی حرفه ای و زیبا با کمک آن طراحی کرد.

 برای آموزش این کامپوننت ویدئویی تهیه شوده و در پیج اینستاگرام و کانال یوتیوب ما منتشر شده است که میتوانید از طریق لینک هر کدام آن ویدئو را ببینید.

 

جوملا و ده نکته مهم حرفه ای تر شدن در آن

ادامه مطلب