تکنیک های مهم امنیت جوملا در سال 1400

تکنیک های امنیت جوملا

فضای اینترنت خارق العاده ای است! اما این یک واقعیت غیر قابل انکار است که همه چیز در اینترنت آسیب پذیر است. همه وب سایت ها ، برنامه ها ، سایت های تجارت الکترونیکی یا CMS ها حاوی خطرات امنیتی هستند. شما نمی توانید از آن فرار کنید اما خوشبختانه با اقدامات احتیاطی صحیح از ابتدا می توانید از سایت شما محافظت کنید. این فقط  امنیت جوملا نیست که ممکن است حفره های داشته باشد بلکه هر سیستم مدیریت محتوای دیگری نیز ممکن است این مشکلات را به نحوی داشته باشد.

 

سایت های قدیمی ( به روز نشده) جوملا یکی از دلایل عمده هک شدن سایت های جوملایی است. مرتباً به روز رسانی های امنیتی جوملا توسط وب سایت رسمی را منتشر می شود. عدم استفاده از این به روزرسانی ها هنگام انتشار عاقلانه نیست زیرا  ممکن است برخی از ایرادات امنیتی سایت شما رفع نشده و شما را دچار مشکل کند. به روز نگه داشتن وب سایت جوملا نه تنها به شما امکان می دهد از جدیدترین ویژگی ها و رفع مشکلات بهره مند شوید بلکه امنیت و ثبات سایت شما را نیز فراهم می کند. به همین دلیل و برای فراهم کردن امنیت در جوملا و رفع اشکال های موجود یا استفاده از جدیدترین ویژگی ها، باید نسخه اصلی سایت و افزونه های خود را به روز نگه دارید. در عین حال، حتماً افزونه های استفاده نشده را حذف کنید زیرا این امر خطر امنیتی دیگری را به همراه دارد و می تواند برای تزریق کد و اسکریپت های مخرب به سایت شما استفاده شود.

جوملای شما برای محافظت در برابر افراد متجاوز به برخی از نکات و تنظیمات امنیتی مخصوص جوملا  که نقشی اساسی ایفا می کنند، نیاز دارد. در پست امروز ، ما بهترین و جدیدترین روش ها را برای ایمن سازی و نگهداری وب سایت جوملایی شما در سال 1400 بیان خواهیم کرد. برای اطمینان از اینکه بهترین روش های امنیتی و نگهداری را برای محافظت از مهمترین دارایی های آنلاین خود انجام می دهید ، از نکات موجود در این مقاله استفاده کنید.

اگر اقدامی برای تأمین امنیت جوملا در سایت خود انجام ندهید، وب سایت شما می تواند در معرض خطر باشد. حتی اگر روش های فوق الذکر را نیز اجرا کرده باشید، باز هم  مهم است که به یاد داشته باشید که امنیت وب سایت روندی مداوم و در حال تکامل است که نیاز به نگهداری مداوم دارد. پس با تکامل تهدیدات امنیتی ، برنامه شما برای رسیدگی به آنها نیز باید تغییر کند. هوشیار باشید.

شما می توانید این ویدئو آموزشی را در صفحه اینستاگرام یا کانال یوتیوب ما مشاهده کنید. لطفا نظر خودتون رو در کامنت های اینستا و یا کانال یوتیوب با ما در میان بگذارید.

شاید در کنار این مطلب علاقه مند باشید تا مطالب زیر را که مرتبط با امنیت جوملا در صفحه آموزش های سایت هستند را مطلعه کنید.

آموزش تغییر یا بازگردانی پسورد ادمین جوملا

ادامه مطلب

 

آموزش افزایش امنیت جوملا

ادامه مطلب

 

آموزش ساختن پسورد قوی و مطمئن

ادامه مطلب