چک لیست کامل پیش از راه اندازی وب سایت

چک لیست

راه اندازی یک وب سایت حرفه ای و موفق نیازمند توجه به نکات و جزئیات مهمی است که اغلب مورد غفلت قرار می گیرند. در این مقاله قصد داریم تمام چک لیست و نکات ضروری که پیش از راه اندازی یک سایت باید مدنظر قرار دهید را بررسی کنیم.

در توضیحات زیر میتونید خلاسه ای از آموزش را مطالعه کنید. ولی پیشنهاد میکنم ویدئو را حتما ببنید .

اولین نکته مهم چک لیست، آماده سازی محتوای سایت است. محتوا باید کاملا آماده، به روز، جذاب و مرتبط با مخاطب هدف باشد. توصیه می شود حداقل 2 ماه قبل از راه اندازی، محتوای اصلی تولید شده و چندین بار بازبینی و ویرایش شود. استفاده از نویسندگان حرفه ای برای تولید محتوای استاندارد الزامی است.

نکته بعدی چک لیست رعایت استانداردهای W3C در طراحی و پیاده سازی فنی سایت است. الزامات W3C در زمینه HTML و CSS باید کاملا رعایت شوند تا از کیفیت فنی سایت اطمینان حاصل شود. همچنین استانداردهای دسترسی پذیری و رابط کاربری باید مورد توجه قرار گیرند.

یکی دیگر از مراحل مهم چک لیست پیش از راه اندازی، بهینه سازی SEO سایت است. انتخاب دقیق کلمات کلیدی بر اساس محتوا و مخاطب، تولید محتوای با کیفیت و مرتبط با کلمات کلیدی، ساختاردهی منطقی صفحات، لینک سازی داخلی مناسب و توجه به سرعت بارگذاری نکات کلیدی در بهینه سازی SEO هستند.

آماده سازی نقشه سایت XML و ثبت آن در گوگل وب مستر تولز نیز یکی از اقدامات ضروری پیش از راه اندازی محسوب می شود. همچنین طراحی دقیق صفحات 404 و صفحات حقوقی سایت از جمله حریم خصوصی، شرایط استفاده و رفع مسئولیت حائز اهمیت فراوان است.

ایجاد یک صفحه تماس کاربردی با فرم دریافت پیام و اطلاعات تماس، طراحی پروفایل در شبکه های اجتماعی مرتبط، پیاده سازی منوی ناوبری سلسله مراتبی و کاربرپسند، لینک دهی داخلی مناسب میان صفحات، بهینه سازی سرعت بارگذاری با اقداماتی مثل فشرده سازی تصاویر، میزبانی فایل های استاتیک در CDN و پیاده سازی ریسپانسیو از دیگر نکاتی هستند که پیش از راه اندازی باید مورد توجه قرار گیرند و در چک لیست آنها را تایید کنید.

 

بنابراین با مرور این چک لیست و توجه به تمام جنبه های محتوایی، فنی، طراحی، بازاریابی و حقوقی می توانید مطمئن شوید که وب سایت شما در بهترین وضعیت ممکن برای کاربران راه اندازی می شود. اجرای صحیح این مراحل پیش از راه اندازی، زمینه ساز موفقیت بلند مدت سایت شما خواهد بود. 

برای دقیق تر شدن و بهتر شدن سایت خودتون پیشنهاد میکنم مطالب زیر رو هم بررسی کنید.

ماژول اشتراک مطالب جوملا در شبکه های اجتماعی|دانلود رایگان

آموزش فشرده سازی Gzip در جوملا 4

خصوصا مطلب زیر و موارد دکر شده در اون حتما میتونه بهتون در طراحی سایت حرفه ای کمک کنه. آموزشی مطابق با چک لیست مد نظر ما ارائه شده است.

سایت جوملایی جدید و 15 فعالیت بنیانی قبل از راه اندازی

 

پیشنهاد میکنم برای به روز بودن اطلاعاتتون این مطلب رو هم مطالعه کنید. چک لیست خود را به روز نگه دارید.

Website Launch Checklist (Pre-Launch and Post-Launch)